Ко́декс Алімента́ріус (Codex Alimentarius) — збірник міжнародно схвалених і поданих в однаковому вигляді стандартів на харчові продукти, розроблених під керівництвом FAO/WHO, спрямованих на захист здоров'я споживачів і гарантування чесної практики в торгівлі ними. Підготовлений та виданий Комісією Кодексу Аліментаріус.

Комісія Кодексу Аліментаріус (англ. Codex Alimentarius Commission) була створена в 1963 р. Продовольчою та Сільськогосподарською Організацією ООН (FAO) і Всесвітньою Організацією Охорони здоров'я (WHO) як їхній допоміжний орган для впровадження спільної FAO/WHO програми стандартів на продукти харчування.

Кодекс Аліментаріус містить стандарти на всі основні види харчових продуктів — сирі, напівоброблені та перероблені, які призначені для постачання споживачеві. Матеріали для подальшого перероблення в продукти харчування включені в ступені певною мірою, необхідною для досягнення обумовлених Кодексом цілей. Кодекс Аліментаріус містить положення щодо гігієни харчових продуктів, харчових добавок, залишків пестицидів, контамінантів, маркування і представлення продуктів, методів аналізу та відбору. Крім того він також містить положення рекомендаційного характеру, яких повинна дотримуватися міжнародна спільнота для захисту здоров'я споживачів і забезпечення однакових торговельних методів, у вигляді правил і норм, настанов та інших документів, що сприяють досягненню цілей Кодексу.

Стандарти Кодексу Аліментаріус включають вимоги до продовольства, спрямовані на гарантування споживачеві здорового, безпечного продукту харчування, вільного від фальсифікації, правильно маркованого і представленого. Стандарт Кодексу Аліментаріус для будь-якого продукту або продуктів розробляється згідно з форматом Кодексу для стандартів продукції і містить відповідні критерії.

Джерело – сайт ук. ВікіпедіЯ

Місця продажу нашої продукції

Відгуки

Відео гід по підприємству

Наші вакансії

Новини

  • 14-03-2018
    До Міжнародного жіночого дня приурочено церемонію нагородження переможниць Лідерського рейтингу серед...
  • 08-03-2018
    Щирі вітання у Міжнародний жіночий день! Хай пролісок перший дарує вам ніжність,А сонце весняне дарує...
  • 21-12-2017
    В Київській торгово-промисловій палаті відбулося проведення конкурсу «Столичний стандарт...
  • Всі новини

Ми в соцмережах

   

Контакти

Адреса: м. Київ, вул.Тулузи, 5
Телефон: (044) 273-69-24
факс: (044) 274-52-10
E-mail: FavorAMA1993@gmail.com