Об’єднання жінок підприємниць має бути сильним!

7-8 березня 2023 року в м. Кобленц, Німеччина, проходить семінар в рамках Проекту по підтримці і розвитку асоціацій жінок підприємниць країн Західних Балкан і України, який веде Реміснича Палата м. Кобленц (HWK Kobltnz), за фінансової підтримки Федерального Уряду Німеччини . Тема семінару «Ефективність структурування партнерських організацій -приховані резерви».

Раїса Михайлова, ТОВ “Компанія ФАВОР”, Олена Елена Репа,ТОВ ‘Заруддя Агро”‘ і я проїхали багато кілометрів щоб опинитись в дружньому колі наших партнерок по Проекту -Представниць Асоціацій жінок підприємниць з Косово, Чорногорії, Сербії, Хорватії та Македонії і, безумовно, отримати атмосферу дієвості, обмінятись досвідом, новинками, обговорити проблемні питання, які виникають в кожній спілці, асоціації жінок Підприємниць в різних країнах.

В перший вечір по приїзду ми мали спільну ділову вечерю, під час якої Президент HWK Kobltnz, Ральф Хелріх, вручив Раїсі Василівні Михайловій, директору і співвласниці ТОВ “Компанія Фавор” нагороду переможниці Міжнародного конкурсу “‘Підприємство дружнє до родини! “, в номінації більше 20 працюючих, фінал якого відбувся в м. Бар, Чорногорія 6-7 листопада минулого року. Це було чудовим початком нашого перебування в Німеччині, радість і гордість за українського виробника, чудове підприємство і його Лідера, пані Раїсу, переповнювали наші серця!

Програма семінару напружена і цікава. Німці таки вміють організовувати працю! Ми константували, що Цілі Проекту залишаються незмінні – створення добре структурованих організацій жінок підприємниць, належне представлення членів і їх підтримка, стабільність організації, позиціювання наших організацій серед громадськості, надання жінкам підприємницям, членам організацій, додаткових можливостей для розвитку.

Вчора робили SWOT- аналіз індивідуально для кожної організації, а потім обмінялись досвідом. Різниця в структурі організацій, різна ментальність в наших країнах, різні складові наших «портфелів» послуг і напрямів, створили гарну синергію для напрацювання нових рішень.

Сьогодні вчимося підходити творчо до напрацювання концепції нашого розвитку. Аналізуємо наші сильні і слабкі сторони, щоб передбачити кроки для досягнення цілей, ретельного пропрацювання шансів і можливостей кожної з наших організацій.

Не можу не відмітити Керівника нашого Проекту, д-ра Евеліну Парванову, Директора департаменту міжнародних Проектів HWK Kobltnz та координатора Проекту, пана Еміля Василєва, Болгарія, які вже напротязі трьох років є нашими провідниками в досягненні наших цілей і у налагодженні зв»язків з Асоціаціями жінок підприємниць країн, учасниць Проектів. Вони дуже фахові, досвідчені, терплячі і дружелюбні. З ними і дуже корисно і дуже приємно працювати.

Семінар ще йде.

Пишу швидко, практично в перерві. Але маю на це причину – ділюсь позитивом і радістю, а з цим не можна зволікати!!